Aktualności szkolne

Zajęcia w Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju.

Dnia 15.03.2024klasa 6a uczestniczyła w pierwszych z trzech planowanych warsztatów w Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju. Opierały się one na zasadzie LEGO Serious Play, a głównym celem jest integracja klas wielokulturowych. Uczniowie w pierwszym etapie budowali samodzielnie w różnych losowo wybranych klocków wieże jak i ulubione miejsce w szkole. Same konstrukcje, ich działanie i przeznaczenie wzbudziły podziw samych prowadzących.
W II etapie uczniowie w grupach budowali wybrane miejsca w szkole. Celem wspólnego działania było oprócz dobrej zabawy, współpracy pozyskanie informacji jak inni postrzegają szkołę, jak się w niej czują. Zajęcia były połączeniem nauki i zabawy, wywoływały uśmiech na twarzy.