Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości. Podczas świetlicowych zajęć kreatywnych powstały kolejne prace z włóczki oraz plecione bransoletki.

Laboratoria Przyszłości

Klasy 4 i 5 podczas świetlicowych zajęć kreatywnych poznały narzędzie do rękodzieła jakim jest krosno tkackie.
Uczniowie pracowali przy tworzeniu makatek z włóczki.
Laboratoria Przyszłości

Podczas ostatnich zajęć kreatywnych klasa 3b ozdabiała pisakami torby z tkaniny.

Laboratoria Przyszłości

Uczniowie w świetlicy wykonali na ostatnich zajęciach konstrukcje z klocków magnetycznych.

Laboratoria Przyszłości Rok szkolny 2022/23
wrzesień 2022 Grudzień 2022 marzec 2023
październik 2022 Styczeń 2023 kwiecień 2023
Listopad 2022 Luty 2023 maj / czerwiec 2023

We wrześniu 2023 r. nasze zajęcia dotyczące ogólnopolskiego programu "Laboratoria Przyszłości" zdominowały zajęcia robotyki.
Praca z zestawami Lego pozwoliła stworzyć ciekawe projekty, które sprawiły dużo radości uczniom.
Uczniowie tworzyli projekty robotów edukacyjnych i programowali je w aplikacji Lego.

Nasza szkoła realizuje projekt Laboratoria Przyszłości. Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego celem jest wsparcie szkół w budowaniu kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Laboratoria Przyszłości koncentrują się na umiejętnościach matematycznych, naukach przyrodniczych, technologii i inżynierii, co ma wpłynąć na wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny w naszym kraju. Nasza szkoła również bierze udział w programie.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności naszych uczniów. Zakupiono m.in. aparat fotograficzny, drukarka 3D , gimbal do aparatu fotograficznego, laptop Dell Vostro, Lego EducationEsential, Lego EducationPrime, MagformersDesinger, Mikrofon kierunkowy SaramonicVmic-mini, , stacja lutownicza Hot Air, statyw do aparatu i kamiery, zestaw oświetleniowy do aparatu