Sukcesy

Sukces naszego ucznia

Nataniel Gawęcki najlepszym zawodnikiem Turnieju VII Memoriał Władysława Stolarczyka 25.11.2023r.

Złoty medalista D35kg. Paweł Kraczkowski M44kg srebrnym medalistą a Victor Ramos M68kg brązowym medalistą . Jakub Kwiecień D42kg V miejsca a Oskar Dąbrowski M62kg. VIII miejsce. Wielkie brawa i gratulacje. Widzimy się we Wrocławiu 09.12.2023r.

Kolejne sukcesy naszego szkolnego rodzeństwa Skowronków!

Oliwia Skowrońska ze złotym medalem, a Filip Skowroński z brązowym krążkiem. Do tego doskonały wynik pozostałych młodych judoków i judoczek z naszego szkolnego klubu Pretorian Team! Puchar Dolnego Śląska edycja trzecia zgromadził 32 kluby i ponad 500 uczestników z sześciu krajów! W tej rywalizacji Pretorian Team zdobywa drugą lokatę w klasyfikacji medalowej z 15 złotymi, 6 srebrnymi i 7 brązowymi medalami! Brawo!! Gratulacje!!

Turniej Judo w Europie - Borsa Open Mostar 2023 Bośnia i Hercegowina

Topowy Turniej Judo w Europie - Borsa Open Mostar 2023 Bośnia i Hercegowina - za nami! Na ten bardzo mocny turniej udała się czteroosobowa reprezentacja naszego szkolnego klubu judo Pretorian Team. Zawody te zgromadziły zawodników i zawodniczki z ponad 28 krajów! Jak na tym tle wypadła nasza Oliwia? Wow wywalczyła złoty medal! Tak Oliwia Skowrońska U13 kat 44kg wygrywając wszystkie swoje pojedynki przed czasem. Oliwia w tym dniu znokautowała swoje rywalki nie dając im najmniejszych szans. Był to dla niej duży sprawdzian jej umiejętności, który zdała doskonale! Tak trzymać ! Czekamy na kolejne sukcesy! Pozostali zawodnicy naszego klubu zdobyli złoty medal Iga Bachlaj U11 kat 36kg i srebrny Timur Sagdic U11 kat 30kg oraz piąte miejsce Wiktor Korpas U11 kat 33kg. Brawo!! Gratulacje!!

Sukces Oliwii Skowrońskiej Kaunas Open 2023

Kaunas Open 2023 - Int. Judo Tournament / 23 września Litwa. Mamy złoto - Oliwia Skowrońska zdobywa dziś swoje pierwsze miejsce w kategorii wiekowej U15 do 40kg. Co to były za zawody? Oliwka przez walki eliminacyjne przemknęła niczym huragan! Wygrywając swoje trzy pojedynki błyskawicznie w kilka lub kilkanaście sukund. Pomimo tego, że rywalki były rok czy dwa lata starsze od naszej judoczki. W finale walczyła z bardzo dobrą zawodniczką z Łotwy, starszą wiekiem ale też stopniem. I tym razem nie dała za wygraną. Cały czas przeważała i w końcówce walki wygrała przez techniczny nokaut czyli ippon. Brawo!! Gartulacje!!

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ JUDO SOLANIN CUP „MŁODA EUROPA”

Nowa Sól 2023 - piękne zakończenie sezonu startowego! Czy lepiej mogliśmy to zrobić - na pewno tak ale i tak wyszło mega! Dzisiejszy turniej to jedne z najmocniejszych zawodów w Polsce dla grupy wiekowej U9, U11, U13 i U15! Pierwsze miejce w klasyfikacji medalowej grup U7/U9/U11 i trzecie w generalce całego turnieju to super rezultat! Puchar jedzie do Wrocławia do gabloty szkolnej!  Wypadliśmy najlepiej wśród klubów polskich! W zawodach startowało ponad 900 uczestników, 85 klubów z 13 krajów! Zdobyliśmy 5 złotych, 3 srebrne i 5 bązowych medali. Złoto : Oliwia Skowrońska/Iga Bachlaj/Nel Garczyńska/Wiktor Korpas/Filip Fiedak/, srebro : Martyna Krzywińska/Jędrzej Orłowski/Filip Brączek, a brąz wywalczyli : Gabriela Wołoszyn/ Natalia Nestioruk/ Michalina Drabik/ Paweł Nestioruk/ Timur Sagdic! Oliwia Skowrońska cały czas robi bardzo duże postępy i w tych zawodach pokonała dwie znaczniej wyżej notowane rywalki. Co wróży doskonałym następnym sezonem!  Teraz czas na chwilę odpoczynku i od lipca praca nad przygotowaniem fizycznym, a w sierpniu zgrupowania i campy między innymi międzynarodowy camp w Chorawcji! Będzie się działo!

Doskonały początek sezonu startowego judoków

Doskonały początek sezonu startowego naszych judoków ze szkolnego klubu Pretorian Team. Turniej w Novym Bydzovie (Czechy) - 02-03.09.2023 za nami. Oliwia i Filip Skowrońscy na tym turnieju zdobywają brązowe medale. Warto dodać że Oliwia walczyła jako młodszy rocznik. Tocząc też pojedynki z zawodniczkami o rok starszymi. Widać okres wakacyjny bardzo dobrze został przepracowany! Brawo!! Gratulacje !!

Międzynarodowy sukces ucznia naszej szkoły

Filip Skowroński zdobył srebrny medal w silnie obsadzonym Wielkopolskim Międzynarodowym Turnieju Judo,który odbył się w miniony weekend w Suchym Lesie pod Poznaniem.Jest to kolejny duży sukces naszego zawodnika.

Sukces Oliwii  Skowrońskiej na zawodach w Spremberg w Niemczech

W ten weekend nasi judocy z szkolnego klubu Pretorian brali udział w międzynarodowych zawodach w Spremberg w Niemczech. Tam o medale było mega trudno, ale to nie przeszkodziło na super wyniki naszych judoków. Wśród medalistek była uczennica naszej szkoły Oliwia Skowrońska która zdobyła brązowy medal w kategorii do 40kg. Wygrywając cztery z pięciu swoich pojedynków. Ponadto zawodnicy Pretrian Team zdobyli cztery złote, trzy srebrne i osiem brązowych medali co wystarczyło abyśmy zdobyli II lokatę w klasyfikacji drużynowej całego turnieju! Brawo!! Gratulacje!

Oliwia Skowrońska  Mistrzynią Dolnego Śląska w judo

"Miło nam zakomunikować, że dziś na Mistrzostwach Dolnego Ślaska które odbyły się w podwrocławskich Łagiewnikach nasza zawodniczka, a Wasza uczennica Oliwia Skowrońska została Mistrzynią Dolnego Śląska w judo w kategorii wiekowo-wagowej U13 do 40kg. Oliwia była dziś bezkonkurencyjna stoczyła 4 pojedynki, wszystkie wygrywająć przed czasem, nokautując swoje rywalki! mamy nadzieję, że młodsze koleżanki ze szkolnego klubu pójda w jej ślady i już niebawem będziemy się cieszyć i z ich sukcesów. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z 21 klubów z całego Dolnego Śląska. "

Srebrny medal Filipa Skowrońskiego na Pucharze Czech

"Brawo! Filip Skowroński reprezentujący nasz szkolny klub judo Pretorian wywalczył srebrny medal w kategorii do 46kg na Pucharze Czech w judo w Jicinie. To na razie największe osiągniecie Filipa który w drodze do finału stoczył aż pięć walk. I dopiero w walce finałowej nieznacznie uległ zwyciężcy tej kategorii wagowej. Gratulacje! "

Brązowy medal Oliwii Skowrońskiej

Z przyjemnością informujemy że uczennica Państwa szkoły Oliwia Skowrońska wygrała brązowy medal w bardzo silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym który odbył się 05 listopada w Warszawie. "Brawo! Oliwia Skowrońska reprezentująca nasz szkolny klub Pretorian wywalczyła brązowy medal w kategorii do 40kg na Międzynarodowym Turnieju w Warszawie. Oliwia dość łatwo wygrała swoje pojedynki przed czasem, jedynie uległa w walce półinałowej z późniejszą triunfatorką tej kategorii Niną Armanowską z Lemur Warszawa. Gratulacje! "

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 18 we Wrocławiu, 53-630 Wrocław, ul. Poznańska 26