Konkursy i turnieje

XXVIII Międzyszkolna Olimpiada Kultury Starożytnej Grecji

17 maja w Szkole Podstawowej nr 68 odbyła się XXVIII Międzyszkolna Olimpiada Kultury Starożytnej Grecji
Uczniowie klasy 5b, w składzie: Ida Fajfer, Maja Podolska i Michail Barsuk, dzielnie reprezentowali naszą szkołę w rozgrywkach, gdzie musieli wykazać się wiedzą, sprawnością i sprytem.
Olimpijczycy wrócili do nas „z tarczą” oraz tytułem półfinalistów!
Gratulujemy!

Nasi uczniowie w etapie dzielnicowego XX Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 3
19 kwietnia odbył się etap dzielnicowy XX Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas 3. W konkursie startowało 101 uczniów z 36 wrocławskich szkół. Naszą osiemnastkę reprezentował Adam i Jakub z klasy 3b. Do finału zakwalifikowało się 26 uczestników, a wśród nich Adam. Gratulujemy obydwu naszym matematykom i trzymamy kciuki za Adama w finale konkursu.

XX Miejski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 3

Kolejny duży sukces Oliwi Skowrońskiej - ta dziewczyna idzie jak burza!

Zawodniczka z naszej szkoły Oliwia Skowrońska wywalczyła brązowy medal w kategorii U13 do 40kg w prestiżowym turnieju Same Judo Cup 2023 który odbył się w ten weekend w Zielonce pod Warszawą. W zawodach wzięło udział ponad 1.400 zawodników i zawodniczek z 30 krajów. Oliwia stoczyła cztery pojedynki i przegrała tylko jeden z póżniejszą zwyciężczynią tej kategorii wiekowo wagowej Niną Armatowską z Warszawy.  Ponadto zawodnicy trenujący na codzień w naszym szkolnym klubie judo Pretroian Team wywalczyli trzy złote, jeden srebry i cztery bązowe medale. Brawo! Gratulacje!!

Konkurs Pięknego Czytania

04.05.2023 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie konkurowali z sobą na etapie klas 4-6 i osobno 7-8. Zadowoleni Zwycięzcy mogli sami sobie wybrać nagrody.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU
BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 29.04.2023 r. odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Finał powiatowego konkursu miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 77 we Wrocławiu. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali o miano najlepszego w powiecie, a wszystkiemu przyglądali się doświadczeni policjanci wrocławskiej drogówki.

.Założeniem turnieju jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Drużyna pod opieką p. Henryka Krause w składzie Klara Mizerska, Maja Podolska, Bartłomiej Pańczyszyn oraz Mateusz Florecki zajęła II miejsce w konkursie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!