
12 czerwca o godzinie 10.00 nasza szkoła i przedszkole wzięły udział w biciu rekordu we wspólnym czytaniu w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”#jaknieczytamjakczytam. Podstawowe cele, które przyświecały akcji miały za zadanie m.in. zachęcić uczniów do czytelnictwa, sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą. W wydarzenie zaangażowali się uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Każdy uczestnik przyniósł swoją ulubioną książkę, którą w ciszy i skupieniu czytał. Niektóre dzieci zaskoczyły nas swoją kreatywnością i przebrały się za ulubione postacie z literatury. Akcja pokazała, że czytanie może łączyć ludzi i stanowić wartościową formę spędzania czasu.



W czwartek, 23 kwietnia 2026 r., z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich grupa wolontariuszy z naszej szkoły postanowiła sprawdzić, czy da się pobić rekord... w czytaniu. Uzbrojeni w książki (i odrobinę cierpliwości) ruszyliśmy na Plac Solny, gdzie punktualnie o godz. 13.00 zanurzyliśmy się w lekturze - na szczęście bez potrzeby zakładania sprzętu do nurkowania.







